Henrik, Aron och Jan Emanuel räddar Sverige

100% live on the road

Henrik Jönsson, Jan Emanuel och Aron Flam räddar Sverige och åker ut på turné i Sverige sommaren 2026. Tio städer. Tre män. En show om Sveriges framtid.

Detta är en liveshow med samhällsfokus. På scen möts Henrik Jönsson, Jan Emanuel och Aron Flam för att ta upp de frågor som präglar Sverige inför valet 2026. Vi kör öppen mikrofon på allmän plats där det går, och en kvällshow för sittande publik, där publiken är en del av samtalet.

100% bedriver journalistik utanför de traditionella institutionerna, bortom de etablerade metoderna och utan de gamla grindvakternas filter. Sverigeturnén är en förlängning av detta arbete – och ni är alla inbjudna. Boka biljett nu så ses vi nu i sommar – och räddar Sverige tillsammans!

Längd: 105 min (ink paus)

Närmast på Scala

Hoten mot demokratin: Från Trump till radikalhögerns filosofiska rötter

Ikväll 18:00
Läs mer

Vi Måste Hålla Kontakten

08 maj 19:00
Läs mer

The Täntz+Kort Tåg

08 maj 21:30
Läs mer

COTTON CLUB – DISCO PÅ RIKTIGT

09 maj 19:00
Läs mer